Uue perre saabudes on paslik planeerida ja eelarvet jaotada väga ratsionaalselt - uskuge mind, kulutusi tuleb ikka rohkem, kui arvata oskate - eriti kehtib see esimese lapse ootel. Peamised kallimad asjad, mida iga pere tavaliselt enne lapse sündi ostab: võrevoodi, madrats, jalutuskäru ja turvatool. Lapseootel vanemad koguvad mitte vähem hoolikalt kokku terve komplekti mitte eriti kalleid esemeid, mis on vastsündinu tervitamiseks vajalikud: riided, mänguasjad, vanni- ja hügieenitarbed, mähkimislaud, lutid, pudelid ja kui laps veidi kasvab, siis nad torma ostma söögitooli ja kõikvõimalikke söögi- ja söötmisvahendeid: taldrikuid, lusikaid, joogiklaase jne. rakands koju. Milliseid järgmistest asjadest tuleks osta mitte uuena ja seega mitte ainult säästa pere raha puhkuseks või muuks otstarbeks, vaid samal ajal vähendada ülemaailmset vastutustundetut tarbimist? Nagu eelmises ülevaates kirjutasime, on turvahäll see ese, mida soovitatakse uuena osta.
Käru
Arvestades, et kärude hinnad ulatuvad kuni mitme tuhande euroni, võib kasutatud, kuid hästi hoitud käru pakkuda rõõmu teisele või isegi kolmandale lapsele. Kasutatud vankrit valides pöörake aga kindlasti tähelepanu mitmele põhiaspektile: valmistamiskuupäev – alates 2015. aasta septembrist on paljudele tootjatele kehtestatud rangemad ohutus- ja kvaliteedinõuded; kontrollige, kas tootja pole teie valitud konkreetset mudelit tühistanud; kindlasti proovi enne ostmist. Ära lase end ahvatleda pelgalt nimega – kuulsate ja tuntud tootjate nimed pole muidugi mitte ainult prestiiž, vaid sageli ka kvaliteet, kuid konkreetse kasutatud vankri ostmisel pööra tähelepanu selle sõidustabiilsusele, tugevusele, kas seal on puuduvad või on nõrgalt kinnitatud osad, tugevdused, mida tootja ei ole ilmselt paigaldanud. Loomulikult pöörake tähelepanu puhtusele. Mitte ainult müüdav kaup, vaid ka müüja – ära eelda, et inimene, kes tundub sulle räpane, kohtles käru paremini kui ta ennast. Kui valite spordikäru või vihmavarju - sellel peavad olema õlgu läbivad turvarihmad (5-punktiline kinnitussüsteem) - veenduge, et need ei oleks rebenenud, et kinnitus toimiks usaldusväärselt, ei oleks katki ega mõranenud, ei avane kergemini kui peaks - laps ei tohi ise turvavööd lahti saada. Pöörake tähelepanu pidurile – see peab vankrit kindlalt kinni hoidma. Peale kasutatud käru ostmist pidage meeles, et teine laps magas, sõi, higistas ja ilmselt tegi ka muid asju selles, seega peske neid osi võimalikult palju beebiriiete jaoks kasutatava pesumasinaga hügieenirežiimis. Puhasta ülejäänud osad niiske lapiga – ära kasuta tugevaid kemikaale – need võivad imenduda ja ärritada mitte ainult beebi nahka, vaid ka hingamisteid ning põhjustada allergilisi ja muid soovimatuid reaktsioone.
Võrevoodi
Alates 2011. aastast on paljud riigid keelanud lastehällide valmistamise ja müügi, mille üks külg läheb alla – kuna on oht saada lapsele vigastusi või isegi surma. Samuti ei tohiks võrevoodi vahed olla üle 8 cm – suuremates vahedes võib lapse pea kinni jääda. Ärge kunagi ostke valmis turvahälli – see pole isegi kass kotis. Kui tulete võrevoodit üle vaatama, veenduge, et see on stabiilne - tõstke seda ühest nurgast üles ja raputage korralikult - võrevoodi ei tohiks kõikuda. Ärge ostke võrevoodit, mis pole ilmselgelt kokku monteeritud või tootja kinnitusel tugevdatud, kontrollige, et seal ei oleks liimimisjälgi – see mitte ainult ei taga stabiilsust, vaid liim võib teie väärisesemeid kahjustada. Kui märkate värvimise või lakkimise märke - otsige teine võrevoodi - kaitske last tundmatu päritoluga kemikaalide eest.
Madrats
See on ese, mille eelistaksin osta uuena. Madrats on koduks mitte ainult kummitavatele lestadele, vaid ka tervele armeele baktereid ja mis veelgi hullem – hallitus võib kasvada – just lapse madrats peab üleujutusi taluma. Vanemad madratsid võivad sisaldada ka kemikaale, mida enam ei kasutata (ftalaadid, BPA). Vähe sellest, madrats pehmeneb ja deformeerub kasutamisest – ning kõva madrats on lapsele soovitatav mitte ainult luustruktuuri õigeks arendamiseks, vaid ka imiku äkksurma sündroomi (SIDS) ennetava meetmena.
Riided
Beebi kasvab hullupööra kiiresti suureks, seega on teise pisikese riiete ostmine suurepärane võimalus raha säästa. Vähe sellest, riideid endid kantakse harva – mõnda on kantud vaid paar korda, mõnel aga ainult mõõdetud. Kasutatud riiete ostmisel pöörake tähelepanu riiete seisukorrale - vältige narmendavaid, kootud, kinnitunud paelu, rihmasid, nööpe või muid nõrgalt kinnituvaid või puuduvaid detaile - ei tohiks olla võimalust, et laps lisakaunistuste tõttu takerduda või lämbuda - ohutus on kõige tähtsam.
Pärast kasutatud riiete ostmist, hoolimata sellest, kui korralikud need välja näevad ja kui väsinud olete, peske ja triikige need kõik läbi – kaitsete end bakterite, allergeenide ja võõraste lõhnade eest.
mänguasjad
Kasutatud mänguasjad, kuni need pole katki – ilma teravate servadeta, ilma puuduvate osade või detailideta teenivad teie väikest suurepäraselt. Pehmed mänguasjad on soovitatav pesta, "kõvad" mänguasjad aga põhjalikult niiske lapiga puhastada – tõenäoliselt puutub enamik neist otse kokku sinu kallima suuga. Pöörake tähelepanu sellele, kas mänguasjad on valmistatud EL-i turule - Hiinast allalaaditud mänguasjad rõõmustavad väikest sageli esmapilgul, kuid kasutamise käigus purunevad, purunevad eraldi, teravateks osadeks, toitepatareid kukuvad välja - Teie beebi on suur avastaja, ta võtab lahti kõik, mis puruneb ja kõik, mis ei lagune, nii et originaalsete mänguasjade analoogid ei pea sageli lapse löökide proovile vastu ja kui peavad, siis alistub lõputult kasvavale uudishimu. Samuti pidage meeles, et ühtki pehmet mänguasja ega pehmet mänguasja, olgu see uus või mitte, ei tohi beebi voodisse magama jätta, välja arvatud juhul, kui see on turvaliselt ja kindlalt võrevoodi külge kinnitatud lapse käeulatusest eemal (SMS-i ennetusmeede).
Vann
Pole pragunenud ega katki – ilma teravate nurkadeta sobib vann hästi rohkem kui ühele beebile. Kasutatud täispuhutav vann pole ikka veel kõige sobivam ost – lihtsalt sellepärast, et paljud ei soovita neid, isegi uusi – ohutuse huvides. Pärast kasutatud vanni ostmist ärge unustage seda põhjalikult, kasvõi mitu korda, pesta.
Pudelid, lutid, rinnapump
Ainult uus. Emasid ahvatlevad sageli kasutatud rinnapumbad – selliste pumpade müük tuleks ära keelata. Koos teise ema piima jäänustega võib teie lapsele edasi kanduda terve hulk viiruseid, sealhulgas näiteks tsütomegaloviirus (CMV) või HIV (AIDS). Tuntud ja usaldusväärsed tootjad nõuavad, et üks rinnapump on mõeldud ühele kasutajale ja tavaliselt ei tooda isegi lisa/varuosade komplekte. Kui te ei saa endale lubada kalli rinnapumba ostmist ja arvate, et vajate seda tõesti – rinnapumpa –, ostke lihtne, odav, kuid uus. Veelgi parem, konsulteerige enne rinnapumba ostmist imetamise spetsialistiga. Teie piim on teie lapsele suurim kingitus – kaitske seda.
Imetamislaud
See on suurepärane abiline, mis kaitseb emade-isade selga ning võimaldab mitte ainult mugavamalt mähkmeid vahetada, vaid tegeleda ka meeldivate massaaži- või õhuvanniprotseduuridega. Kasutatud, kuid vastupidav ja stabiilne mähkimislaud on kindlasti suurepärane ost. Pöörake tähelepanu sellele, et ükski detail ei puuduks - eriti külgmised piirded, mis kaitsevad last maha veeremise eest (ärge kunagi jätke last üksi mähkimislauale, ükskõik kui turvaline mähkimislaud teile tundub). Ärge unustage kõiki laua osi väga hoolikalt puhastada. Kui oled otsustanud ka mähkimisaluse osta - pigem osta uus -, on hügieeni tagamine ja õrn puhastamine tõesti raske ning beebi paljas keha sõbrustab sellega kohe mitmeks kuuks.
Väikelapse toitmistool
Kvaliteetne söögitool suudab suurepäraselt toita mitte kahte või kolme last, vaid isegi mitu korda. Kasutatud turvatooli ostmisel on kaks peamist nõuet: kolmepunktiline kinnitussüsteem, mis takistab lapse väljatulekut, ja kinnitus jalgade vahel, et vältida lapse väljalibisemist. Lisaks saab tähelepanu pöörata seljatoele, jalatoele, kuid see on korjajate maitseasi. Kahtlemata tugevad rihmad, katkiste osade puudumine, stabiilsus ja tugevus, töökindel - lastekindel kinnitus on see, millele tasuks tähelepanu pöörata söögitooli üle vaatama tulles. Kui tool on puidust, siis veendu, et seda poleks üle värvitud ega lakitud. Kui ostsite ka riidest polstri, peske ja triikige see kindlasti ära.
Söötmisseadmed, joodikud
Beebidele mõeldud taldrikud, lusikad, kausid, söötjad (jah, emmed müüvad isegi kasutatud beebivõrke) ja joogipudelid on tavaliselt nende enda turvalisuse huvides plastikust, mis kahjuks kulub, kriibib, puruneb, koguneb baktereid ja muud mustust. Uskuge mind, pisike saab talle, joodikule mõeldud lastetööriistu kasutada kaua - see ei ole lühiajaline investeering. Väsitage mitte ainult kasutatud lastenõude ostmisest, vaid ärge kulutage raha kahtlase päritolu ja kvaliteediga plasttoodetele, millel pole märgistust, mis ei kasuta tootmises bisfenooli ja BPA-d, samuti ärge unustage, et paneme sooja toitu sisse. nõud ja sel viisil kehtivad lastenõudele erilised turvanõuded. Kokkuvõtteks – ära säästa – ega imikutoidule palju kuluta – pigem osta paar, aga kvaliteetset.
Lihtsaim viis usaldusväärseid kasutatud esemeid säästa ja reaalselt soetada on need osta või sõpradelt-sugulastelt kingituseks saada, kuid ka sellistel puhkudel ei tohi unustada turvalisust ning vajadust kõike puhastada, pesta ja võimalusel ka triikida. . Samuti ärge unustage, et kasutatud asjade teistkordne kasutamine ei ole märk vaesusest, vaid targast ja vastutustundlikust tarbimisest, see on ka kogu pere ja uue inimese väärtushinnangute ja hoiaku kujundamine.
Laukiuosi dvinuku. Gims birzelio pabaigoje. Dar neturiu nupirkusi nieko.