Kogu 9-kuulise suure ime - kuningate kuninga beebiootuse ootekuu jooksul pööratakse tema ilmumisel kogu eriline tähelepanu eranditult temale, kuid unustatakse ära, et äsja sünnib ka uus ema. sama aeg. Õnneootamise ja teineteise tundmaõppimise kurnatusse eksivad ära isad, vanaisad, vennad, õed ja sõbrad, kes ei lakka küsimast – "kuidas, kuidas sellel pisikesel läheb, kas ta on terve, kas kõik on korras?" . Ja ema? küsis temalt? Kui jah, siis suurepärane – võib eeldada, et teda ümbritsevad (nagu kõiki teisi emasid) armastavad, mõistlikud sugulased, kes suudavad ka sellisel hetkel terve mõistuse säilitada.
Ja kui tõsine olla, siis pole harvad juhud, kus äsja sündinud ema ise unustab, kui suure töö ta tegi, kui palju ressursse rasedus nõudis, kui oluline ja tingimusteta vajalik ta lapsele on – ta peab olema terve, tugev, magas nii palju kui võimalik ja loomulikult õnnelik.
Naiste elukvaliteedi uuringu [1] (milles osales ligi 3000 naist) tulemuste kohaselt on keisrilõige, enneaegne sünnitus, terviseprobleemid raseduse ajal peamised tegurid, mis mõjutavad negatiivselt naiste hinnangut enda elukvaliteedile 3 aastat pärast sünnitust. On selge, et ükski neist teguritest ei ole ema kontrolli all, kuid enda ja oma füsioloogilise tervise eest hoolitsemine on äärmiselt oluline.
Naise keha läbib nii raseduse, sünnituse kui ka sünnitusjärgsel perioodil maagilise transformatsiooni, mille kõik aspektid pole paraku meeldivad: iiveldus, seljavalu raseduse ajal on tüütu, tavaline probleem pärast sünnitust on kõhu lõtvumine või isegi eraldumine. lihased (kõhulihaste diastaas), kehavormide muutused, mille tagajärjeks on valu talje piirkonnas, kriitiline enesehindamine esteetilisest aspektist. Kuigi paljud neist probleemidest raseduse ajal ja pärast sünnitust (isegi keisrilõiget) tõotavad laheneda raseduse ajal toetava kõhuvöö või pärast sünnitust kõhulihaseid taastava korsetiga (soovitatav ka pärast keisrilõiget), ei ole paraku mitte mingit materjal on veel välja töötatud, et muuta vastsündinud ema üleöö tema raseduseelseteks vormideks. Jah, emad, eriti nooremad, taastuvad kiiresti oma varasemasse vormi, kuid need, kes ei sünnita esimest korda, kes on vanemad või kes tõesti sõid raseduse ajal kahe eest, peavad kindlasti pausi tegema. See ei tähenda mingil juhul seda, et emad peaksid beebit nautides dieeti pidama või jõusaali jooksma, uued vormid võivad ju emale nii sobida, et teevad ta endast tuhat korda ilusamaks - ju kõige rohkem oluline on, et vastne ema tunneks end hästi, et toidus ei oleks puudust kasulikest ainetest, et füüsiline pingutus ei tooks kaasa rohkem kahju kui kasu (igal juhul peab igasugune füüsiline aktiivsus olema alustati vastavalt arsti juhistele).
Küll aga on paslik tähelepanu pöörata probleemile, mis nagu naine ise ei sisalda ainult füsioloogiat, vaid ka esteetikat, probleemile, mis vaevab nii kõhnukesi kui ka suuremaid rasedaid pärast sünnitust - kõhulihaste kohutavale diastaasile.
See on sama hirmutav kui tundmatu sõna. Esiteks tuleb silmas pidada, et raseduse viimasel trimestril on kõhulihaste eraldumine omane peaaegu kõigile rasedatele, seda põhjustab kiiresti kasvav beebi - kasvav platsenta venitab kõhulihaseid ja see on täiesti normaalne. Kahjuks ei taastu kõik naised pärast sünnitust neid lihaseid ja see pole ainult esteetiline probleem – kõrge diastaasi aste põhjustab alaseljavalusid, ebaregulaarset kehahoiakut, nõrka vaagnapõhja, uriinipidamatust, kõhukinnisust, songa. On leitud, et kõrgema astme diastaas esineb sagedamini naistel, kes olid enne rasedust väikesed, kitsa vaagnaga, keskmisest suuremate lastega, kes ootasid rohkem kui ühte last või raseduste vahel on vähem kui 2 aastat ja kellel oli liiga palju ja liiga palju treeningut raseduse ajal, kui tehakse keisrilõige.
Tuleb märkida, et korseti õige ja õigeaegne kandmine pärast sünnitust võib mõjutada kõhuseina lihaste taastumise füsioloogilist protsessi. Ei ole harvad juhtumid, kus emad alahindavad eelmainitud lappe - eriti korsetti, mis on mõeldud kandmiseks peale sünnitust või keisrilõike ja aitab taastada kõhuseina lihastoonust (vähendab, kompenseerib kõhu diastaasi lihased), kui väidetavalt ainult esteetiline tööriist, mida tegelikult kasutatakse ja tuleks kasutada meditsiinilise vahendina. Paljudes riikides hüvitatakse sünnitusjärgsed korsetid emadele, nagu iga teinegi ortopeediline vahend patsientidele. Tuleb märkida, et ilma korsettideta aitab füsioteraapia diastaasi vähendada ja ainult kirurgiline ravi aitab kõrgemal määral.
Mis puutub rasedus- ja sünnitusperioodi, siis eelvalmistatud beebivoodi, nutiseadmed lapsevanemaks saamise hõlbustamiseks: magamisase , beebimonitor , piimasegumasin või elektriline rinnapump aitavad emal mitu minutit kokku hoida, kuid lapsevanemaks minekul. sünnitusmajas, ei tasu unustada ka tulevase ema võrevoodi, mis muuhulgas ka seda, mida peale sünnitust korsetist leida.
Ja lõpetuseks perekond, lähedaste toetus ja võimalus magada lisatund – need on asjad, mis aitavad värskel emal tõeliselt avastada õnneliku ema saladust.
Meie lugejatele Soome tootja Lola&Lykke sertifitseeritud rasedatele mõeldud vööd ja kõhulihaseid taastavad korsetid pärast sünnitust (mis on EL sertifikaadiga meditsiinitooted – nende kvaliteet ja tulemused on teaduslikult põhjendatud ja kinnitatud, seega aitavad need tõesti naisel end raseduse ajal paremini tunda ning taastada tema kehakuju (mitte ainult esteetiliselt, vaid ka füsioloogiliselt) pärast sünnitust:
https://babybaby.lt/collections/lola-lykke
[1] https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6462924/
] Ufwmaoc xhk.aukw.babybaby.lt.kdv.em http://slkjfdf.net/
] Gazufe dgu.njwo.babybaby.lt.kpc.bt http://slkjfdf.net/
] Aqemufaqe pai.ehee.babybaby.lt.rnu.dw http://slkjfdf.net/